• Witamy na stronie gminy Gdów

    Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
    Dowiedz się więcej o naszej gminie.
  • SMSowy System Ostrzegania

    Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
  • Dla turysty

    Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
  • Panoramy 3D

    Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
  • Mistrzowska gmina

    Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium imprez

RSS

Aktualności

  • Sunday, 10 July 2011 r.

    „Edukacja – odpowiedzialność i obowiązek”

    Tak brzmiał temat konferencji zorganizowanej przez Fundację Warto Żyć przy współpracy z Gminą Gdów. Tematem wiodącym spotkania były sposoby edukowania młodzieży w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom.

    Fundacja Warto Żyć pomaga osobom wychodzącym z uzależnień tj. alkoholizmu, narkomanii, hazardu, anoreksji, pracoholizmu, siecioholizmu, seksoholizmu i ich rodzinom, a także zajmuje się profilaktyką i przeciwdziałaniem uzależnieniom. Konferencja odbyła się pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy i Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Spotkanie poprowadziła dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska – psycholog z Fundacji Batorego od wielu lat zajmująca się problemem uzależnień. Swoje stanowisko zaprezentowali m.in. prof. Małgorzata Filip z Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie, prof. Jerzy Vetulani z Polskiej Akademii Umiejętności, prof. Krzysztof Krajewski z Katedry Kryminologii UJ oraz Adam Nyk – psychoterapeuta. O programach profilaktycznych realizowanych w gminie Gdów oraz lokalnym działaniom mającym na celu walkę z uzależnieniami mówili: wójt Zbigniew Wojas oraz psycholog Renata Flisak.

    Konferencja była skierowana do przedstawicieli władz samorządowych oraz osób odpowiedzialnych za edukację i przeciwdziałanie uzależnieniom (dyrektorów szkół, nauczycieli, przedstawicieli poradni psychologiczno – pedagogicznych, ośrodków pomocy społecznej...) Osoby biorące udział w dyskusji zgodnie przyznali, że obecnie problem ten jest mało popularny i rzadko podejmowany przez nauczycieli, natomiast współcześnie coraz to młodsze osoby są zagrożone uzależnieniami. W czasie spotkania zaprezentowano książki i materiały multimedialne przygotowane przez specjalistów w dziedzinie uzależnień, które z łatwością mogą być wykorzystywane w pracy z uczniami szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych.

    MG

Galeria

Do góry Powrót